Daleki akordi 2019

Poštovani natjecatelji,

Glazbena škola Josipa Hatzea pod pokroviteljstvom Grada Splita i Županije splitsko dalmatinske poziva vas na 24. međunarodno natjecanje DALEKI AKORDI koje će se od 13. do 17. travnja 2019. godine održavati u Splitu i Kaštelima.
Pravo prijave imaju gudači i duhači koji izvode program prema propozicijama natjecanja.

 

Natjecanje za violinu i violu odvija se u 6 kategorija:

1. kategorija – 10 godina (rođeni 2009. i mlađi)
2. kategorija – 12 godina (rođeni 2007. i mlađi)
3. kategorija – 14 godina (rođeni 2005. i mlađi)
4. kategorija – 16 godina (rođeni 2003. i mlađi)
5. kategorija – 19 godina (rođeni 2000. i mlađi)
6. kategorija – 23 godina (rođeni 1996. i mlađi)

Program – violina i viola
1. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 8 min.
2. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 10 min.
3. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 15 min.
4. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 20 min.
5. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 25 min.
6. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 40 min

 

Natjecanje za violončelo odvija se u 6 kategorija:

1. kategorija – 10 godina (rođeni 2009. i mlađi)
2. kategorija – 12 godina (rođeni 2007. i mlađi)
3. kategorija – 14 godina (rođeni 2005. i mlađi)
4. kategorija – 16 godina (rođeni 2003. i mlađi)
5. kategorija – 19 godina (rođeni 2000. i mlađi)
6. kategorija – 23 godina (rođeni 1996. i mlađi)

Program – violončelo
1. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– zadana skladba*
trajanje do 8 min.
2. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– zadana skladba*
trajanje do 10 min.
3. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– zadana skladba*
trajanje do 15 min.
4. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– zadana skladba*
trajanje do 20 min.
5. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– zadana skladba*
trajanje do 25 min.
6. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– zadana skladba*
trajanje do 40 min.

Zadane skladbe:
1. kategorija – R. Matz: Menuet
2. kategorija – R. Matz: Rondino
3. kategorija – J. Tkalčić: Ljubavna pjesma
4. kategorija – V. Sunko: Ispovid treća
5. kategorija – I. Božičević: Fandango
6. kategorija – B. Papandopulo: Arioso

 

Natjecanje za duhače (drvene i limene) odvija se u 6 kategorija:

1. kategorija – 11 godina (rođeni 2008. i mlađi)
2. kategorija – 13 godina (rođeni 2006. i mlađi)
3. kategorija – 15 godina (rođeni 2004. i mlađi)
4. kategorija – 17 godina (rođeni 2002. i mlađi)
5. kategorija – 19 godina (rođeni 2000. i mlađi)
6. kategorija – 23 godina (rođeni 1996. i mlađi)

Program –flauta, klarinet, oboa i saksofon
1. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– zadana skladba*
trajanje do 8 min.
2. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– zadana skladba*
trajanje do 10 min.
3. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– zadana skladba*
trajanje do 15 min.
4. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
* jedna skladba, osim za saksofon, mora biti cikličkog oblika (koncert – I ili II i III st., dva stavka sonate – polagani i brzi)
– zadana skladba*
trajanje do 20 min.
5. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
* jedna skladba, osim za saksofon, mora biti cikličkog oblika (koncert – I ili II i III st., dva stavka sonate – polagani i brzi)
– zadana skladba*
trajanje do 25 min.
6. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
* jedna skladba mora biti cikličkog oblika (koncert – I ili II i III st., dva stavka sonate – polagani i brzi)
– zadana skladba*
trajanje do 40 min.

Zadane skladbe:
Flauta:
1. kategorija – J. Janković: Suncokret, III San
2. kategorija – J. Matanović: Sonatina za flautu i glasovir, I stavak
3. kategorija – A. Kabiljo: Putujuća flauta, Pariz
4. kategorija – T. Vidošić: Dijalog
5. kategorija – B. Kunc: Soliloquy za flautu solo, op. 61
6. kategorija – B. Bjelinski: Dona Cupids, III Gaudium
Klarinet:
1. kategorija – D. Bobić: Varaždinska Siciliana
2. kategorija – T. Uhlik: Čardaš
3. kategorija – E. Cossetto: Popevka iz Međimurja
4. kategorija – T. Vidošić: Scherzo
5. kategorija – B. Bjelinski: Koncert za klarinet i gudački orkestar, I stavak
6. kategorija – B. Kunc: Pastoralna fantazija za klarinet solo, op. 59 ili P. Bergamo: Concerto abbreviato za klarinet solo
Oboa:
1. kategorija – D. Bobić: Andantino za obou i glasovir, op.8a
2. kategorija – T. Cecchini: Sonata Seconda
3. kategorija – J. Matanović: Antimilitar SY – 22 rapsodija za obou i klavir
4. kategorija – T. Vidošić: Sonatina za obou i glasovir, II i III stavak
5. kategorija – D. Bukvić: Fantasia za obou solo
6. kategorija – I. Božičević: E, tri slike za obou solo
Saksofon:
1. kategorija – V. Dražinić: Kišna ulica ili V. Dražinić: Koračnica
2. kategorija – I. Končić: Sirius ili J. Matanović: Rondo rustico
3. kategorija – T. Uhlik: Jazz sonatina, I stavak ili M. Miletić: Noveleta
4. kategorija – A. Klobučar: Sonata, II stavak ili I. J. Skender: Five thoughts in spare time, dva stavka po izboru
5. kategorija – P. Dešpalj: Koncert za saksofon i gudače, I stavak ili A. Klobučar: Sonata, III stavak
6. kategorija – P. Bergamo: Domande senza risposta II ili P. Dešpalj: Koncert za saksofon i gudače, III stavak

Program – truba, trombon i rog
1. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 8 min.
2. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 10 min.
3. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 15 min.
4. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 20 min.
5. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 25 min.
6. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 40 min.

 

Natjecanje za fagot, eufonij i tubu odvija se u 4 kategorije:

3. kategorija – 16 godina (rođeni 2003. i mlađi)
4. kategorija – 18 godina (rođeni 2001. i mlađi)
5. kategorija – 20 godina (rođeni 1999. i mlađi)
6. kategorija – 24 godina (rođeni 1995. i mlađi)

Program – fagot, eufonij i tuba:
3. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 12 min.
4. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 15 min.
5. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 20 min.
6. kategorija
– dvije ili više skladbi po slobodnom izboru
– skladba domaćeg autora iz zemlje natjecatelja
trajanje do 30 min.

 

Ocjenjivanje:
1. nagrada: 55,0 – 60,0 bodova
2. nagrada: 45,0 – 54,9 bodova
3. nagrada: 35,0 – 44,9 bodova
diploma: 30,0 – 34,9 bodova

Nagrade:
Prvoplasirani iz pojedine discipline, uz uvjet da ima više od 58,0 bodova, nagrađuje se s 2000,00 kn.
Organizator zadržava pravo dodjele specijalnih nagrada.

 

Prijave i kotizacija:
Prijave na natjecanje su isključivo elektroničke, putem online obrasca koji se nalazi na web stranicama natjecanja http://www.dalekiakordi.com.
Online prijave započinju 13. veljače 2019. g. i traju do 13. ožujka 2019. Poslije isteka roka prijave više neće biti moguće.

Kotizacija:
1. kategorija – 300,00kn
2. kategorija – 350,00kn
3. kategorija – 350,00kn
4. kategorija – 350,00kn
5. kategorija – 400,00kn
6. kategorija – 400,00kn

Kotizaciju uplatiti na sljedeći račun:
GŠ Josipa Hatzea, Trg hrvatske bratske zajednice 3, Split;
– tuzemstvo: HR9523300031100114472, poziv na broj:652647;
– inozemstvo: IBAN: HR9523300031100114472; poziv na broj:652647, SWIFT COD BIC: SOGEHR22
Službeni korepetitor
Cijena usluge službenog korepetitora iznosi 380,00 kn za jednu probu i nastup uz uvjet da su notni materijali poslani najkasnije tri tjedna prije početka natjecanja.
Uplatu izvršiti na sljedeći račun:
GŠ Josipa Hatzea, Trg hrvatske bratske zajednice 3, Split;
tuzemstvo: HR9523300031100114472; poziv na broj:652647
inozemstvo: IBAN: HR9523300031100114472; poziv na broj:652647; SWIFT COD BIC: SOGEHR22
Kotizaciju je potrebno uplatiti najkasnije do 13. ožujka 2019. Kandidati koji ne uplate kotizaciju neće moći pristupiti natjecanju!

 

Kontakti:
e-mail: info@dalekiakordi.com
web: www.dalekiakordi.com

Veselimo se vašem dolasku!